Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Predazzo: Loitzl zwycięzcą, Kłusek siódmy

Austriak Wolfgang Loitzl wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego we włoskim Predazzo (skocznia HS-134). Mistrz świata z 2009 roku wyprzedził swojego młodszego rodaka Stefana Krafta oraz Szwajcara Marco Grigolego.

Loitzlowi do zwycięstwa wystarczyły skoki na 127,5 oraz 128 m. Kraft, który był liderem po I serii (129,5 m) w drugiej kolejce uzyskał 123 m i ostatecznie zamienił się lokatami z bardziej doświadczonym rodakiem, natomiast Grigoli skakał 123 oraz 125,5 m i zajął trzecie miejsce ze znaczną stratą do Austriaków.

Po pierwszej serii wysoką, trzecią lokatę zajmował Stefan Hula (126 m), jednak drugim skokiem (115 m) zaprzepaścił szansę na obronę miejsca na podium. Ostatecznie Polak uplasował się na 12. miejscu, a najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Biało-Czerwonych okazał się dwunasty po I serii Bartłomiej Kłusek (122 i 124 m), który zakończył zawody na siódmej pozycji.

Do drugiej serii awansowali jeszcze dwaj reprezentanci Polski. Dawid Kubacki zajął 17. miejsce (117 i 119 m). Tomasz Byrt oddał dwa skoki (122 i 114 m), jednakże jego druga próba została anulowana z powodu dyskwalifikacji, co spowodowało że Byrt zajął ostatecznie 30. lokatę. Z rywalizacji po pierwszym skoku odpadli Jan Ziobro (39., 111 m), Grzegorz Miętus (41., 109,5 m) oraz Marcin Bachleda (42., 109 m).

Kolejne zawody w Predazzo odbędą się w niedzielę.