PK w Predazzo: Kłusek na podium!

Zwycięstwem Wolfganga Loitzla - podobnie jak i wczoraj - zakończył się niedzielny konkurs Pucharu kontynentalnego w Predazzo. Srebrny medalista MŚJ Erzurum - Bartłomiej Kłusek uplasował się na trzecim miejscu. Loitzla i Kłuska rozdzielił inny Austriak - Lukas Mueller. Rozegrano tylko jedną serię

Zesłany do Pucharu Kontynentalnego były zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni skompletował na włoskiej skoczni dwa zwycięstwa. Loitzl skoczył 136 metrów (co jest wyrównaniem rekordu skoczni Adama Małysza z 2003 roku) i zdobył 139,8 pkt. Mueller za skok na odległość 132,5 metra dostał 136,5 pkt. Kłusek, który wczoraj zajął siódme miejsce, skoczył 131,5 metra co dało mu 131,2 pkt.

Na dziesiątym miejscu uplasował się inny członek juniorskiej drużyny - Tomasz Byrt. Medaliści z Erzurum pokazali się z dużo lepszej strony, niż ich koledzy z kadry A. Stefan Hula był 19., a Dawid Kubacki 28. Z kolei Grzegorz Miętus, Jan Ziobro i Marcin Bachleda nie zdobyli punktów.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego...»