PŚ w Lahti: Daiki Ito triumfuje, dramat Stocha, Żyła 10.

Daiki Ito wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Japończyk lądował na 93 i 92m. Tuż za nim uplasował się Anders Bardal (90,5 i 96m), a trzecie miejsce zajął Lukas Hlava (90,5 i 94,5m). Kamil Stoch trafił na fatalne warunki wietrzne i odpadł już po pierwszej serii konkursu.

Spory sukces odniósł dziś Piotr Żyła, który wywalczył znakomitą, 10. lokatę. Nasz zawodnik lądował na 92 i 86m. Dobry występ zanotowali także Maciej Kot, który skakał na 91,5 i 86m, co dało mu 12. pozycję oraz Klemens Murańka, który zdobył pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze, plasując się na 21. miejscu (85 i 84,5m).

Niestety z trudnymi warunkami nie poradził sobie Kamil Stoch, który lądował na 79,5 m i ostatecznie był 39. Po pierwszej serii udział zakończyli, podobnie jak Stoch - również Mistrz Świata w lotach Robert Kranjec, Martin Koch, Severin Freund, Tom Hilde czy rekordzista obiektu Jurij Tepes.

Dzisiejszy konkurs z pewnością nie był sprawiedliwy i odległe lokaty zawodników, którzy jeszcze wczoraj w drużynówce spisywali się znakomicie, świadczą o tym dobitnie.

Kamil Stoch utrzymał czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jednak już tylko o 15 punktów wyprzedza Thomasa Morgensterna. Anders Bardal, dzięki drugiej lokacie w dzisiejszym konkursie, umocnił się na pozycji lidera i ma już 84 punkty przewagi nad Gregorem Schlierenzauerem.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»