Strona główna • Puchar Świata

PŚ w Trondheim: Daiki Ito wygrywa z rekordem skoczni, Stoch 6.!

Daiki Ito wygrał konkurs Pucharu Świata w norweskim Trondheim, Japończyk oddał skoki na odległość 137,5 metra i aż 141 metrów, co jest nowym rekordem skoczni. Ito zgromadził 295,1 punktu.

Drugie miejsce przypadło w udziale Richardowi Freitagowi, lider konkursu po pierwszej serii (140,5 metra), w finale uzyskał 133 metry i nie obronił swojej pozycji. Na najniższym stopniu podium stanął Simon Ammann po skokach na 132,5 i 140 metrów, Szwajcar awansował na podium z 5. miejsca na półmetku zawodów.

Tuż za podium znalazł się dziś Anders Bardal, lider klasyfikacji PŚ umocnił się na prowadzeniu dzięki skokom na 131,5 i 136 metrów. Piąty był Roman Koudelka, który lądował na 137. i na 135. metrze. Kamil Stoch uplasował się na szóstej lokacie po dwóch bardzo dobrych skokach na 132,5 i 135,5 metra. W "10" znaleźli się też Thomas Morgenstern, Andreas Kofler, Severin Feund, który w finale (133,5 metra) zaliczył niegroźny upadek oraz Anssi Koivuranta.

Poza Kamilem Stochem, punkty do klasyfikacji Pucharu Świata zdobył Krzysztof Miętus, który oddał skoki na odległość 126,5 i 127 metrów i zajął bardzo dobrą 14. lokatę, choć po pierwszym skoku był 23.

Do finału nie awansowali Klemens Murańka (125m i 33. lokata), Maciej Kot (124m i 40. pozycja), Aleksander Zniszczoł (122,5m i 41. miejsce) oraz 44. Piotr Żyła (121m).