Strona główna • Inne

Mistrzostwa Świata Weteranów: Kolejne medale Polaków

Wczoraj podczas trwających w Szczyrku Mistrzostw Świata Weteranów kolejne medale wywalczyli reprezentanci Polski. Wojciech Tajner zajął drugie miejsce w konkursie na skoczni HS-106, na tej samej pozycji uplasował się Daniel Bachleda w zawodach kombinacji norweskiej.

Tajner w swoich próbach uzyskał 93 i 92,5 metra, lepszy od niego okazał się tylko Norweg Joakim Helland, który skoczył 95 i 96,5 metra. Brąz zdobył Fin Antti Koivuranta (88 i 89,5 m), a tuż za podium uplasował się Daniel Bachleda (89 i 85,5 m).

Na obiekcie HS 77 oraz na 8-kilometrowej trasie biegu rozegrane zostały zawody w kombinacji norweskiej. Po skokach prowadził Daniel Bachleda, który nieznacznie wyprzedzał Antti Koivurantę. Fin był jednak nieco szybszy na trasie i finiszował 5,3 sekundy przed Polakiem, który został tym sposobem wicemistrzem świata. Trzecie miejsce zajął Rosjanin Ilya Kirichenko.