MP w Zakopanem: Drużyna AZS Zakopane złotymi medalistami (pełne wyniki)

Ekipa AZS Zakopane I wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi (HS 134). Na drugim miejscu uplasowała się TS Wisła Zakopane I, a brązowy medal zdobyła ekipa KS Wisły Ustronianki I.

AZS Zakopane w składzie Andrzej Zapotoczny, Krzysztof Miętus, Maciej Kot oraz Kamil Stoch wygrał z notą aż 1059,5 pkt. Dzięki znakomitym skokom Macieja Kota (136,5 i 132m), Kamila Stocha (131 i 131m), Andrzeja Zapotocznego (126 i 134,5m) i Krzysztofa Miętusa (128,5 i 123,5m), AZS wyraźnie wyprzedził TS Wisłę Zakopane, która wywalczyła 913,1 pkt. (Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda, Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka).

Jeszcze na półmetku zawodów sensacyjne trzecie miejsce zajmowała ekipa LKS Klimczok Bystra, startująca w składzie Dawid Kanik, Piotr Mojżesz, Jakub Wolny oraz Bartłomiej Kłusek. W finale na trzecią pozycję przesunęła się jednak drużyna KS Wisły Ustronianki I (Rafał Śliż, Tomasz Byrt, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła), która po pierwszej serii zajmowała odległą lokatę, z powodu dyskwalifikacji Tomasza Byrta (nie zgłosił się do kontroli kombinezonu). Wśród podopiecznych Jana Szturca wysoką formą błysnęłi Aleksander Zniszczoł (135 i 126,5m) oraz Piotr Żyła (127 oraz 127,5m).

Najdłuższy skok zawodów oddał Maciej Kot, który w pierwszej serii poszybował na 136,5m.

Już jutro na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody o medale indywidualne Mistrzostw Polski.