Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Kaarel Nurmsalu bez trenera

Peter Kukkonen dotychczasowy trener reprezentacji estońskich skoczków i kombinatorów norweskich przyjął ofertę poprowadzenia fińskiej kadry kombinacji.

Kukkonen miał być odpowiedzialny za grupę skoczków z Estonii do igrzysk w Soczi w 2014 roku, zmienił jednak swoje plany i podjął decyzję o powrocie do ojczyzny. Trenera stracił więc trzykrotny brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, Kaarel Nurmsalu.

Pod wodzą Kukkonena Nurmsalu startował w zawodach Pucharu Świata w minionym sezonie. Najlepsze miejsce, 32., zajął w Engelbergu. Podczas Mistrzostw Świata w lotach w Vikersund ustanowił rekord Estonii skacząc 204 metry. Wcześniej, latem zdobył punkty Letniej Grand Prix oraz zajął najniższe miejsce na podium podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal.