PK w Kuopio: Jan Matura zwycięzcą sobotniego konkursu

Jan Matura wygrał sobotnie zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio (HS 127). Czech w swoich próbach poszybował dwukrotnie na 125 metrów, co zapewniło mu dużą przewagę nad drugim - Fredrikiem Bjerkeengenem (119,5 i 123m) oraz trzecim - Andreasem Wellingerem (128 i 114m).

Polscy skoczkowie spisali się dziś przeciętnie. W czołowej "10" znalazł się tylko Krzysztof Biegun, który skakał na 120 i 116 metrów, co dało mu ostatecznie 8. lokatę. Na 11. miejscu sklasyfikowany został Grzegorz Miętus (117,5 i 114m), a 12. był Aleksander Zniszczoł (119,5 i 112m).

W drugiej serii nie poradził sobie Stefan Hula, który po niezłym pierwszym skoku na 118,5m, w finale uzyskał zaledwie 106m, i zajął 19. pozycję.

Jeszcze większy spadek zaliczył Andrzej Zapotoczny, który na półmetku konkursu zajmował wysokie, 7. miejsce po skoku na 122m. W finale nasz reprezentant lądował już na 96,5m i ostatecznie znalazł się dopiero na 24. lokacie.

Do finału nie awansowali Jan Ziobro, który lądował na 107 metrze, co dało mu 35. lokatę oraz Szymon Szostok, który spadł na 89,5m (50. pozycja).

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego dopiero za miesiąc, w norweskim Lillehammer (8-9 września).

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »