Strona główna • Letnie Grand Prix

LGP w Courchevel: Shimizu wygrywa konkurs, Dawid Kubacki 5.

Reruhi Shimizu wygrał konkurs Letniej Grand Prix w Courchevel. Młodziutki Japończyk skokami na 128,5m i 124m zapewnił sobie pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach tej rangi. Na drugim stopniu podium stanął Andreas Wank (122,5 i 125m), a trzeci był Tom Hilde (124 i 125m).

Najlepszym polskim skoczkiem był dziś Dawid Kubacki. Zawodnik z Nowego Targu dwoma równymi skokami na 122,5m wywalczył znakomitą, 5. pozycję. Na 7. miejscu sklasyfikowany został Maciej Kot, który lądował na 123,5 i 122 metrze. Dobry występ odnotował także Piotr Żyła, który po słabszej próbie w pierwszej serii (115,5m), w finale poszybował na 123,5m i awansował na 15. lokatę.

Do finału awansował także Bartłomiej Kłusek, który na półmetku zmagań zajmował 16. miejsce ze skokiem na 116m. W drugiej serii nasz reprezentant skoczył jednak słabo i 113,5m sprawiło, że spadł na 30. pozycję.

Z trudnymi warunkami nie poradziło sobie wielu zawodników z czołówki aktualnej klasyfikacji Letniej Grand Prix. Jurij Tepes spadł na 113m, a na dodatek został zdyskwalifikowany. Taki sam wynik uzyskał Richard Freitag i musiał pożegnać się z konkursem (37. pozycja).

W klasyfikacji generalnej na pozycji lidera pozostał Maciej Kot ze 136 punktami, jednak naszego reprezentanta goni Andreas Wank (109 pkt.). Na 8. miejsce awansował Dawid Kubacki (61 pkt.).

Kolejne zawody indywidualne LGP Panów już w najbliższą niedzielę, w niemieckim Hinterzarten.