Strona główna • Juniorzy

Najmłodsi skakali w Bystrej

Na skoczni w Bystrej odbył się trzeci konkurs Turnieju na igielicie dla najmłodszych. Tym razem zawodnicy rywalizowali o Puchar Sołectwa Meszna.

Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczęta, które skakały na obiekcie K19. Najlepszą z nich okazała się najbardziej doświadczona w stawce - Monika Luber z Olimpijczyka Gilowice. Uzyskała ona dwukrotnie odległość 21 m. Jest to już trzecie zwycięstwo Moniki w tegorocznym Turnieju. Drugie miejsce zajęła Anna Twardosz z Olimpijczyka Gilowice (19 m i 20,5 m), a trzecie - Kinga Rajda z Sokoła Szczyrk (18 m i 18,5 m).

Drugi triumf w Turnieju, w kategorii rocznika 2002 i młodszych, odniósł Bartłomiej Klimowski z Olimpijczyka Gilowice. Lądował on dwukrotnie na 20,5 m, dzięki czemu wyprzedził Wiktora Fickowskiego z Sokoła Szczyrk (20 m i 20,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Małyjurek, reprezentujący Wisłę Ustroniankę (20 m i 20 m).

Najstarsi skakali na obiekcie HS31. Tym razem zwyciężył Patryk Hutyra z Sokoła Szczyrk, który uzyskał 29 i 30,5 m. Drugą lokatę wywalczył Marcin Topór z AZS Zakopane (29 m i 29,5 m), a trzecią - Dawid Haberny z Chochołowa (29 m i 29 m).

Finałowe zawody bystrzańskiego Turnieju odbędą się w niedzielę, 19 sierpnia. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 10:00.