LGP w Hakubie: Andreas Wank zwycięża, Kubacki 3.!

Andreas Wank zwyciężył w drugim konkursie Letniego Grand Prix w Hakubie. Niemiec oddał skoki na odległość 125,5 oraz 118m i z łączną notą 245,2 pkt wyprzedził Jurija Tepesa oraz Dawida Kubackiego.

Słoweniec po pierwszej serii zajmował siódmą pozycję ale po dobrym skoku w finale przesunął się na drugie miejsce. Tepes lądował na 117 m oraz 119 m i za swoje skoki dostał 233 pkt. Na najniższym stopniu podium uplasował się nasz reprezentant - Dawid Kubacki. Polak w pierwszym swoim skoku uzyskał 113 m a w drugim aż 127 m.

Miejsce tuż za podium zajął Władimir Zografski z Bułgarii. Młody skoczek lądował na112,5 oraz 122,5 m. Na piątym miejscu wylądował Simon Ammann a czołową szóstkę zamknął Matjaz Pungerter ze Słowenii.

W serii finałowej znalazło się jeszcze dwóch naszych zawodników. Bartłomiej Kłusek, po pierwszej serii plasował się na ósmym miejscu po skoku na odległość 119,5 m i po drugim swoim skoku na 115,5 m obronił pozycję z pierwszej serii. Naszym kolejnym skoczkiem w finale był Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie sklasyfikowany został na 14. miejscu po skokach na 115 m oraz 126 m.

Zarówno Krzysztof Miętus jak i Krzysztof Biegun nie awansowali do serii finałowej. Miętus zajął 35. pozycję po skoku na 102 m a Biegun po skoku na 93,5 m zajął ostatnie miejsce.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów...»