Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

MP w Wiśle: Maciej Kot Mistrzem Polski, Krzysztof Biegun ze srebrnym medalem!

Maciej Kot wygrał konkurs o Mistrzostwo Polski na skoczni HS 134 w Wiśle. Reprezentant AZS Zakopane w swoich próbach poszybował na 129 i 127,5m. Na sensacyjnym drugim stopniu podium stanął Krzysztof Biegun (126 i 117,5m), a brązowy medal wywalczył Kamil Stoch, który lądował na 122,5 i 120 metrze.

Maciej Kot w obu seriach skakał zdecydowanie najlepiej i najdalej i ostatecznie wręcz zdeklasował rywali, wyprzedzając drugiego Krzysztofa Bieguna o ponad dwadzieścia punktów.

Na czwartym miejscu uplasował się Dawid Kubacki, któremu skoki na 123 i 120,5m nie wystarczyły dziś na medal. Piąty był Czech, Antonin Hajek (121,5 i 120m), szósty - Aleksander Zniszczoł (119,5 i 122m), a najlepszą siódemkę zmagań zamknął Bartłomiej Kłusek (116 i 125m).

Nieco zawiedli dziś Piotr Żyła, który uplasował się na ósmym miejscu (121,5 i 119,5m), a także Krzysztof Miętus (120,5 i 114,5m), który ostatecznie był dopiero 15.

Rozgrywane równocześnie na skoczni w Wiśle-Malince Mistrzostwa Czech wygrał Antonin Hajek, przed Borkiem Sedlakiem oraz Lukasem Hlavą.

Na wyniki osiągane przez skoczków miał wpływ wiatr, który w porywach osiągał nawet 3-4 m/s. Przypomnijmy, iż na Mistrzostwach Polski nie funkcjonuje system kompensacji wiatru.

Na skocznię przybył dziś również Adam Małysz, który ogląda zmagania najlepszych polskich i czeskich skoczków.