Strona główna • Rosyjskie Skoki Narciarskie

Rosjanie skakali w Czajkowskim

Przed zaplanowanymi na 14 – 16 września pierwszymi międzynarodowymi zawodami na nowej skoczni w Czajkowskim (w ramach Pucharu Kontynentalnego) obiekt przeszedł próbę generalną. Rosyjscy skoczkowie przetestowali go podczas krajowych konkursów.

Otwarty konkurs na dużej skoczni wygrał Egor Usaczew. Zwycięstwo zapewniły mu skoki na odległość 130,5 m i 136 m oraz łączna nota 258,7 punktu. Drugie miejsce zajął Anton Kaliniczenko dzięki skokom na 124,5 m i 126 m (227,4 punktu). Na najniższym stopniu podium stanął Gregorij Leontwiew (127 m i 120,5 m; 219,5 punktu).

Zawody na normalnej skoczni wygrał z dużą przewagą Anton Kaliniczenko, który poszybował na 99 m i 100 m (246,0 punktów). Gregorij Leontwiew zajął drugie miejsce ze skokami na 96,5 m i 96 m (231,0 punktów). Aleksiej Romaszow (98 m i 92,5 m) i prowadzący po pierwszej serii Egor Usaczew (101,5 m i 89 m) uzyskali po 225,0 punktów i wspólnie zajęli trzecie miejsce.

Na starcie zabrakło Denisa Korniłowa i Dmitrija Wasiljewa. Ten pierwszy pojawi się jednak już w ten weekend podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego, drugi ma stanąć na starcie zawodów LGP w Ałma Acie.

Zawody kobiet wygrała Irina Awwakumowa (232,0 punkty) przed Anastazją Gładyszewą (203,5 punktu) i Anastazją Weszczekową (116,0 punktów).

W Czajkowskim odbyły się również Mistrzostwa Rosji Juniorów i Juniorek. Tytuły wywalczyli Michaił Maksimohkin i Daria Gruszina.