PK w Czajkowskim: Loitzl wygrywa pierwszy konkurs

Wolfgang Loitzl wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Austriak w pierwszej serii uzyskał 124 m a w drugiej lądował na 122,5 m i z łączną notą 222,7 pkt wyprzedził Alexeya Romashowa oraz Stefana Hayboecka.

12 lat młodszy od Loitzla Romashow uzyskał 117,5 i 125,5 m (212,9 pkt), natomiast Haybocek oddał skoki na odległość 117 i 123 m (207 pkt). Tuż za podium znaleźli się kolejni zawodnicy z Austrii - David Zauner na czwartym miejscu oraz Lukas Mueller na piątym. W czołowej szóstce znalazł się jeszcze Karl Geiger, który po pierwszej serii plasował się tuż za Loitzlem.

Z naszych zawodników najlepiej spisał się Krzysztof Biegun, który po skokach 112,5 i 121 m zajął 10. miejsce. Na 12. sklasyfikowany został Jan Ziobro ze skokami 114,5 i 117,5 m. Krzysztof Miętus lądował na 113 i 111,5 m i ostatecznie uplasował się na 18. pozycji a Aleksander Zniszczoł był 23. Łukasz Rutkowski, który po pierwszej serii zajmował 15. miejsce po słabszym drugim skoku ostatecznie był 25.

Awansu do serii finałowej nie uzyskali Andrzej Zapotoczny, który po skoku na odległość 105 m był 35., Grzegorz Miętus lądował na 102 m i ostatecznie był 38.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego »