PK w Czajkowskim: Drugie zwycięstwo Loitzla

Wolfgang Loitzl wygrał również drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni w Czajkowskim. 32-letni zawodnik uzyskał 128,5 oraz 132,5 m i z łączną notą 251,3 pkt świętował drugie zwycięstwo w Rosji.

Wolfgang Loitzl jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie miejsca w drużynie na rozpoczęcie Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Na drugim stopniu podium zawody zakończył zawodnik gospodarzy Denis Korniłow, który uzyskał 130,5 i 126,5 m (244,6 pkt). Trzecie miejsce zajął Karl Geiger z Niemiec, który lądował na 127,5 i 133,5 m (242,8 pkt).

Tuż za podium uplasował się Jan Matura, który oddał skoki na odległość 128,5 i 129 m. Piąte miejsce zajął nasz reprezentant Jan Ziobro po skokach 126,5 i 132,5 m. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Stephan Leyhe.

Punkty do klasyfikacji końcowej zdobyli dziś również Aleksander Zniszczoł (127 i 122,5m), który był 11., Krzysztof Biegun, który był 15. ze skokami 122 i 123,5 m, Grzegorz Miętus, który lądował na 122 i 124 m. 24. pozycję w konkursie zajął Krzysztof Miętus, a 26. był Andrzej Zapotoczny.

Niestety awansu do serii finałowej nie wywalczył dziś Łukasz Rutkowski.

Już w najbliższy weekend odbędą się finałowe zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Na czele klasyfikacji znajduje się Jan Matura, przed Wolfgangiem Loitzlem oraz Andersem Jacobsenem, który nie startował w Rosji.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego »