Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Klingenthal: Loitzl triumfuje w pierwszym konkursie

Wolfgang Loitzl zwyciężył w przedostatnim konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Austriak uzyskał 129,5 i 130 m i z notą 248,6 pkt wyprzedził Lauriego Asikainena oraz Jana Maturę.

Asikainen lądował na 125,5 i 127,5 m i za swoje skoki otrzymał 230,9 pkt. Najniższy stopień podium zajął Jan Matura, który oddał skoki na odległość 119,5 i 128 m. Tuż za pierwszą trójką sklasyfikowany został Cene Prevc ze skokami na 123 i 124,5 m. Piątą pozycję wywalczył nasz zawodnik Jan Ziobro. Polak oddał dwa równe skoki na 123,5 m. Razem z naszym skoczkiem na piątym miejscu uplasował się Ole Marius Ingvaldsen z Norwegii.

Aleksander Zniszczoł zajął 12. miejsce po skokach 124,5 i 120 m. 14. był Grzegorz Miętus ze skokami 117 i 124,5 m. Andrzej Zapotoczny wylądował na 24. pozycji.
Niestety pozostali nasi reprezentanci nie zdołali awansować do serii finałowej. Krzysztof Biegun był 37., Krzysztof Miętus 53. a Łukasz Rutkowski 56.

Z powodu zbyt silnego wiatru rozpoczęcie konkursu były kilkakrotnie przekładane aż w końcu udało się organizatorom przeprowadzić dwie serie po godzinie 18:00.

Jutro ostatni konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, seria próbna już o godzinie 09:00. Miejmy nadzieję, że aura pozwoli na rozegranie sprawiedliwych zawodów.