Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Klingenthal: Loitzl wygrał ostatni konkurs w tym sezonie letnim

Wolfgang Loitzl zwyciężył w finałowym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Klingenthal. Austriak uzyskał 140 i 140,5 m i z notą 289,4 pkt wyprzedził Karla Geigera i Jakuba Jandę.

Niemiec na półmetku zawodów zajmował trzecie miejsce po skoku na odległość 139 m. W drugiej rundzie uzyskał 140,5 m i mógł świętować drugie miejsce na podium. Trzecie miejsce zajął znany z występów w Pucharze Świata - Jakub Janda. Czech wylądował na 140 m w pierwszej serii a w drugiej na 137,5 m.

Tuż za pierwszą trójką zawody zakończył Jan Matura, który oddał skoki na odległość 136,5 i 134,5 m. Na piąte miejsce awansował z 11. nasz reprezentant Grzegorz Miętus, który lądował na 134 m i 134,5 m.

Pierwszą "10" zamknęli nasi skoczkowie. Na 9. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł po skokach 135 m i 128,5 m a 10. lokatę wywalczył Krzysztof Biegun, który na skoczni w Klingenthal lądował na 133 i 130 m. 16. miejsce w finałowym konkursie zajął Andrzej Zapotoczny, 23. był Jan Ziobro a 28. Krzysztof Miętus.

Niestety do drugiej rundy nie awansował Łukasz Rutkowski - 35. miejsce.

W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce wywalczył Jan Matura, który zgromadził na swoim koncie 742 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Wolfgang Loitzl (680 pkt), który zwyciężył w pięciu ostatnich konkursach a trzecie miejsce zajął nieobecny w Niemczech Anders Jacobsen (478 pkt).