LGP w Klingenthal: Freund zwycięża w finałowym konkursie, Wank w klasyfikacji końcowej

Severin Freund zwyciężył w finałowym konkursie skoków narciarskich w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Zawodnik gospodarzy uzyskał 137 oraz 136,5 m i z łączną notą 272,5 pkt wyprzedził zawodnika z Japonii - Taku Takeuchi oraz Thomasa Morgensterna z Austrii.

Taku Takeuchi oddał skoki na odległość 135,5 oraz 139,5 m (266,8 pkt). Na najniższym stopniu podium wylądował Thomas Morgenstern ze skokami 130 i 137 m (256,9 pkt).

Tuż za podium sklasyfikowany został nasz zawodnik - Maciej Kot, który lądował na 133 i 130 m. Piąte miejsce zajął Jaka Hvala a szósty był Reruhi Shimizu.

Kamil Stoch poprawił swoją pozycję (17. miejsce) zajmowaną po pierwszej serii, i ostatecznie był 11. Polak oddał skoki na odległość 129,5 m oraz 133m. Piotr Żyła po skokach 131 m oraz 124,5 m ostatecznie był 27.

Niestety na pierwszej serii swój udział w zawodach zakończyli Bartłomiej Kłusek, który był 31. oraz Dawid Kubacki na 37. miejscu.

W klasyfikacji końcowej zwyciężył Andreas Wank, który zgromadził na swoim koncie 449 pkt. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Jurij Tepes a trzeci był Taku Takeuchi.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»