Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Lars Bystoel wyrzucony z kadry norweskiej!

Jeden z najlepszych skoczków norweskich ubiegłego sezonu - Lars Bystoel został dyscyplinarnie wyrzucony z kadry A! Nad ranem, ubiegłej niedzieli, w Oslo, podopieczny Miki Kojonkowskiego, podczas imprezy na łodzi, wdał się w bójkę, w wyniku której został wepchnięty do wody i doznał pęknięcia żuchwy. Młody Norweg został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono iż był pod wpływem alkoholu...

Lars Bystoel będzie jednak nadal mógł przygotowywać się do sezonu, tyle iż z kadrą B. Reprezentant Norwegii, mimo swego zachowania, dostanie szansę kwalifikacji do rozpoczynającego się w grudniu Turnieju Czterech Skoczni. Do tego czasu Lars będzie odsunięty od zawodów PŚ. Niesfornemu skoczkowi odebrano także stypendium sportowe.

Jan Erik Aalbu - dyrektor sportowy ds. skoków i kombinacji norweskiej - potwierdził iż nie jest to pierwszy wybryk Bystoela pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, iż 25 letni Lars Bystoel - w ubiegłym sezonie zanotował sporo dobrych występów. Do największych jego sukcesów należy 5 i 7 miejsce w Willingen, a także 8 podczas zawodów PŚ w Zakopanem. Ostatecznie młody Norweg uplasował się na 26 miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Bystoel zaliczył także bardzo dobre występy w Pucharze Kontynentalnym 2002/2003, osiągając 3 i 4 miejsce w Lahti, a także 2 i 11 w czeskim Libercu.

W tegorocznym sezonie letnim, Lars dobrze skakał w zawodach wieńczących LGP - w Innsbrucku, gdzie uplasował się na 6-tym miejscu oraz zwyciężył w konkursie Letniego CoC w Trondheim.

Czy problemy z alkoholem oraz dyscypliną zahamują rozwój kariery tego utalentowanego skoczka?