Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Rafał Śliż wygrał konkurs o Puchar Wisły

Wczoraj na skoczni w Wiśle Malince rozegrano zawody o Puchar Wisły w skokach narciarskich. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych.

Konkurs w kategorii Open wygrał Rafał Śliż. Wiślanin w jedynej rozegranej serii uzyskał odległość 120,5 metra i wyprzedził Jana Ziobrę (118 m.) oraz Artura Kukułę (116 m.). Na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się kombinatorzy norwescy, Paweł Słowiok i Mateusz Wantulok. Łącznie w kategorii Open wystartowało 15 skoczków.

Znakomity skok na 132,5 metra zapewnił zwycięstwo Bartłomiejowi Kłuskowi w kategorii Junior A. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra pokonał Krzysztofa Bieguna (126,5 m.) oraz Tomasza Byrta (115,5 m.).

W kategorii Junior B zwyciężył Czech Filip Sakala uzyskawszy 122 metry. Drugą lokatę wywalczył po skoku na 117 m. Adam Ruda, a skład podium uzupełnił Jakub Wolny, który lądował na 111,5 m.

Paweł Gut został zwycięzcą w kategorii Junior C. Wystarczyła mu do tego odległość 91 m. Na drugim stopniu podium znalazł się Antoni Juroszek (89 m.), a trzeci był Krzysztof Kabot (78 m.).