PŚ w Zakopanem: Wygrywa Słowenia, Polska druga!

Przez sześć rund - od drugiej, do siódmej - Polska prowadziła w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Niestety, w trudnych warunkach nie poradził sobie Krzysztof Miętus, który w drugiej serii skoczył tylko 108 metrów. Z notą 963,5 punktu zwyciężyła Słowenia, Polska zajęła drugie miejsce (954,4), a na najniższym stopniu podium znalazła się Austria (931,1 pkt.).

To historyczny sukces Polski, po raz drugi stajemy na podium drużynowego konkursu Pucharu Świata. Są ogromne powody do radości i gratulacji dla drużyny i sztabu trenerskiego. Jednak pozostaje niedosyt, gdyż zwycięstwo było tak blisko.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Niemcy, Czechy, Rosja, Norwegia i Włochy. W przypadku Norwegów można mówić o kolosalnej wpadce i pechu, gdyż przez ostatni okres zawodnicy z kraju Wikingów brylowali na skoczniach.

Do drugiej serii nie awansowały Japonia i Finlandia, udało się to natomiast Włochom, co jest dla nich sukcesem. Na skoczni wieje wiatr i chwilami skoczkowie muszą czekać na oddanie swojego skoku, pełną mocą pracują też dmuchawy czyszczące tory.

Do tej pory polska ekipa pięciokrotnie stawała na podium konkursów drużynowych PŚ. 21 marca 2009 roku w Planicy zajęła drugie miejsce, czterokrotnie była trzecia. Nigdy jeszcze naszym skoczkom nie udało się zwyciężyć.