PŚ w Zakopanem: Jacobsen wygrywa, Stoch na podium!

Anders Jacobsen wygrał sobotnie zawody indywidualne PŚ w Zakopanem (HS 134). Norweg poszybował na 128,5 oraz 131,5 metra. Drugie miejsce zajął Anders Bardal (132,5 i 132m), a na trzecim stopniu podium stanął Kamil Stoch (133 i 127m)!

Czwarty był Richard Freitag, Niemiec oddał skoki na odległość 130 i 127,5 metra. Bardzo wysoką, 5. lokatę zajął dziś Maciej Kot, który lądował na odległości 129 i 128,5 metra. Szósta lokata przypadła Janowi Maturze, czeski zawodnik zanotował 128 i 129,5 metra.

Bardzo dobrze zaprezentował się zwycięzca kwalifikacji Japończyk Taku Takeuchi, który po skokach na 130 i 127 metrów był siódmy. Ósma lokata przypadła wracającemu na skocznię po kilkudniowej chorobie Gregorowi Schlierenzauerowi, lider klasyfikacji PŚ skoczył 127,5 metra w pierwszej serii, co dawało mu 15. miejsce, a w finale poszybował na odległość 129 metrów, co pozwoliło mu awansować aż o siedem pozycji. Dziesiątkę zamknęli ex aequo dwaj Słoweńcy - Jaka Hvala i Jurij Tepes. Hvala na półmetku konkursu był nawet trzeci (133 metry), ale zepsuł drugi skok (119 metrów) i nie obronił wysokiej lokaty.

Na miejscu 18. sklasyfikowany został Piotr Żyła (124,5 i 130,5 metra), 20. był Jan Ziobro (129 i 120,5 metra), 21. Stefan Hula (120,5 i 122,5 metra), 23. Aleksander Zniszczoł (125,5 i 123 metra), a na 29. pozycji uplasował się Krzysztof Miętus (120 i 114 metrów).

Do drugiej serii nie awansowali jedynie Dawid Kubacki (32.) oraz Łukasz Rutkowski, który zajął 46. miejsce.

Zaskoczeniem może być dopiero 35. miejsce Andreasa Koflera, który wczoraj bardzo dobrze skakał w konkursie drużynowym. W finale nie oglądaliśmy również Andreasa Wellingera i Roberta Kranjca.

Podczas serii wiatr zmieniał kierunek, ale jego siła rzadko kiedy przekraczała pół metra na sekundę.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»