Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Bischofshofen: Manuel Fettner wygrywa konkurs, dwóch Polaków w "10"

Manuel Fettner zdecydowanie wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Austriak, który podczas 61.Turnieju Czterech Skoczni doznał niegroźnej kontuzji powrócił już do treningów i rywalizacji.

Fettner prowadził już po pierwszej serii, w której to lądował na 139 m, w drugiej tylko potwierdził, że jest w wysokiej dyspozycji i skokiem na 136 m świętował trzynaste zwycięstwo w zawodach tej rangi. Na drugim miejscu uplasował się jego kolega z drużyny Martin Koch, który stracił do lidera aż 17,2 pkt, po skokach 135 m i 133,5 m. Najniższy stopień podium zajął Marinus Kraus z Niemiec, który uzyskał 127,5 m i 136,5 m.

Tuż za podium znalazł się Anze Lanisek, który wyprzedził Roberto Dellasegę oraz Davida Unterbergera.

Z polskich skoczków najlepiej zaprezentował się Jan Ziobro - 128,5 m w pierwszej serii i 129 m w drugiej dało mu ostatecznie siódme miejsce. Pierwszą "10" konkursu zamknął kolejny nasz zawodnik - Stefan Hula, który oddał skoki na odległość 126,5 m i 129,5 m. Na 26. miejscu sklasyfikowany został Andrzej Zapotoczny (126 m i 120 m).

Z konkursem już po pierwszej serii musieli pożegnać się Łukasz Rutkowski, który uzyskał tylko 120m i został sklasyfikowany na 46 miejscu. Jeszcze gorzej spisał się Jakub Kot, zajmując 52. miejsce (118m), a na 58. pozycji uplasował się Stanisław Biela (116,5m).