PK w Neustadt: Bjerkeengen zwycięża po raz pierwszy w karierze

Na skoczni w Titisee-Neustadt (HS 142) odbyły się kolejny konkurs skoków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego. Zawody, po raz pierwszy w karierze wygrał Fredrik Bjerkeengen z Norwegii.

24-letni skoczk po skoku na 135 metr w pierwszej serii zajmował drugie miejsce. W serii finałowej uzyskał 136,5 metrów i z notą 271,2 punktów znalazł się po raz pierwszy w swojej karierze na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim uplasował się zwycięzca dwóch konkursów w Bischofshofen - Manuel Fettner. Austriak lądował na 134 m i 136,5 m (267,9pkt). Nick Alexander z USA w pierwszej serii uzyskał 136 m i nieoczekiwanie zajmował pierwsze miejsce. W finale skoczył na 134,5 m (266,9 punktów) i zajął trzecie miejsce. Dla Amerykanina jest to najlepszy wynik w karierze.

Najlepszym z naszych reprezentantów był Stefan Hula na ósmym miejscu. Obok niego w finale znalazł się jeszcze Jan Ziobro, który ostatecznie zakończył zawody na 26. pozycji.

Spory awans zanotował w drugiej serii Ziga Mandl. Słoweniec uzyskał trzeci najlepszy wynik w finale i poprawił się z miejsca 27. zajmowanego po pierwszej serii na pozycję siódmą.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »