PŚ w Vikersund: Robert Kranjec zwycięża w drugim konkursie

Aktualny Mistrz Świata w lotach narciarskich Robert Kranjec zwyciężył w drugim konkursie na największej skoczni do lotów w Vikersund. Sloweniec poszybował na 231,5 m oraz 230 m (416,5 pkt). Dla Kranjca było to piąte zwycięstwo w karierze.

Drugie miejsce wywalczył Michael Neumayer. Niemiec uzyskał 223 m oraz 231 m (405,5 pkt). Dla doświadczonego skoczka z Bawarii jest to najlepszy rezultat w karierze. W drugiej serii Neumayer ustanowił nowy rekord Niemiec w długości skoku.

Najniższy stopień podium zajął zwycięzca pierwszego konkursu w Vikersund - Gregor Schlierenzauer. Austriak lądował w obu seriach bardzo daleko (219 i 225 m; 400 pkt) jednak nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa numer 47.

W pierwszej "10" zawody zakończyli również Simon Amman, który był czwarty oraz dwaj Słoweńcy - Peter Prevc oraz Jurij Tepes ex aequo na pozycji piątej.

Najlepszym z naszych skoczków był Kamil Stoch, który ukończył zawody na siódmej pozycji. Lider naszej drużyny uzyskał 207 m i 222 m (386,6 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamknął kolejny z naszych reprezentantów - Piotr Żyła. Mieszkaniec Wisły lądował na 216 m i 215 m (377,1 pkt).

Z miejsca 19. zajmowanego po pierwszej serii na pozycję 14. awansował Maciej Kot (202 m i 211,5 m; 356,7 pkt). Krzysztof Miętus po skokach na odległość 198,5 i 172 m ostatecznie został sklasyfikowany na 23. miejscu. 28. zakończył zawody Dawid Kubacki.

W klasyfikacji Pucharu Świata na prowadzeniu znajduje się Gregor Schlierenzauer, który ma na swoim koncie 1000 pkt. Na drugim miejscu jest Anders Bardal (757 pkt) a trzeci Severin Freund (656 pkt). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Kami Stoch na miejscu piątym (540 pkt).

Kolejne zawody odbędą się w czeskim Harrachovie już w najbliższy weekend.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»