Strona główna • Puchar Świata

PŚ w Oberstdorfie: Richard Freitag wygrywa

Richard Freitag po emocjonującej walce wygrał konkurs Pucharu Świata na skoczni mamuciej (HS-213) w Oberstdorfie. Niemiec oddał skoki na odległość 209 i 206,5 metra, za które uzyskał łączną notę 409,5 punktu.

Zaledwie 0,3 punktu za zwycięzcą uplasował się Andreas Stjernen, podopieczny Alexandra Stoeckla skoczył 205,5 metra w pierwszej serii i aż 212 metrów w serii finałowej. Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Gregor Schlierenzauer, Austriak zanotował skoki na odległość 204 i 206,5 metra i stracił do Freitaga tylko 0,8 punktu.

Tuż za podium znalazł się Peter Prevc, który uzyskał 206,5 i 209,5 metra. Piąty po skokach na 203,5 i 206 metrów był Anders Jacobsen, co pozwoliło mu wyprzedzić Japończyka Daiki Ito (203 i 209 metrów) oraz swojego reprezentacyjnego kolegę Toma Hilde (206 i 203 metry). Najlepszą "10" konkursu uzupełnili Robert Kranjec oraz dwaj Niemcy - Severin Freund i Michael Neumayer.

W finale oglądaliśmy tylko jednego Polaka - Krzysztofa Bieguna, który zajął 30. miejsce po skokach na 180 i 172 metry. Awansu nie wywalczyli Klemens Murańka (177 metrów i 33. miejsce), Bartłomiej Kłusek (158,5 metra i 39. miejsce) oraz Jan Ziobro. Ziobro skoczył 168 metrów, ale po kontroli sprzętu został zdyskwalifikowany.