PK w Brotterode: Andraz Pograjc triumfuje, Rutkowski 9.

Andraz Pograjc wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode (HS 117). Reprezentant Słowenii skakał na 112,5 i 112m. Na drugim miejscu uplasował się Atle Pedersen Roensen (115 i 108,5m), a trzeci był Ole Marius Ingvaldsen (114 i 109,5m).

Do serii finałowej awansowało trzech polskich skoczków. Najlepszy z nich był Łukasz Rutkowski, który skokami na 106 i 108 metrów zapewnił sobie dobrą, 9. lokatę. Andrzej Zapotoczny po skokach na 103,5 oraz 98,5m zajął 28. miejsce, a na 30. lokacie uplasował się Grzegorz Miętus (103 i 89,5m).

Już po pierwszej serii z konkursem pożegnał się Jakub Kot, który uzyskał zaledwie 92m i został sklasyfikowany na 51. pozycji.

Następne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się na skoczni w Wiśle-Malince już 23 i 24 lutego.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »