Anders Bardal oraz Dawid Kubacki byli najlepsi w dzisiejszych trzech seriach treningowych przed na skoczni HS 106 w Val di Fiemme, gdzie już w ten weekend rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata.
Pierwszy oficjalny trening wygrał Anders Bardal. Norweg w swojej próbie uzyskał aż 106,5m. Na drugim miejscu uplasował się Aleksander Sardyko (106m), a trzeci był Roman Koudelka (101m). W czołówce znalazł się także Dawid Kubacki, któremu 99,5m dało 5. pozycję.
Z Polaków nieźle spisał się jeszcze Krzysztof Miętus, lądując na 97m (12. miejsce). Słabiej skakali Kamil Stoch (96m i 16. pozycja), Piotr Żyła (93,5m i 19. miejsce) oraz Maciej Kot (89m i 26. lokata). Najgorzej z Polaków skoczył Stefan Hula, któremu 93m dały 32. miejsce.
W drugiej serii treningowej rywalom nie dał szans Dawid Kubacki, który uzyskał aż 105,5m. Na drugim miejscu uplasował się Taku Takeuchi (99,5m), a trzeci był Reruhi Shimizu (99,5m).
Z dobrej strony pokazali się także Krzysztof Miętus (99,5m i 8. lokata) oraz Maciej Kot (96m i 10. lokata). Poprawił się Piotr Żyła, któremu 97m dało 15. lokatę. Kamil Stoch z wynikiem 95m był dopiero 19, a Stefan Hula 21. (94m).
Trzeci trening wygrał ponownie Anders Bardal, uzyskując 100,5m. Taki sam wynik zanotował Anders Jacobsen, a na trzecim miejscu znalazł się Reruhi Shimizu (99,5m).
W czołówce uplasowali się także nasi reprezentanci. Dawid Kubacki był 4. (98,5m), Kamil Stoch 5. (100m), Piotr Żyła 8. (96,5m), a Maciej Kot 9. (96,5m). Nieco krócej skakali Stefan Hula (95,5m i 20. lokata) oraz Krzysztof Miętus (93,5m i 21. miejsce).
Dzisiejsze treningi odpuściło sobie większość czołowych zawodników z Austrii, Niemiec oraz Słowenii.
Kolejne oficjalne treningi już jutro od 17:00.
Wyniki I treningu MŚ w Predazzo, 20.02.2013
Lp. nr Zawodnik Kraj Odl. Pkt.
1
74
BARDAL A.
NOR
106.5
75.4
2
10
SARDYKO A.
RUS
105.0
71.4
3
35
KOUDELKA R.
CZE
101.0
68.7
4
54
STJERNEN A.
NOR
97.5
66.5
5
43
KUBACKI D.
POL
99.5
65.1
6
47
HLAVA L.
CZE
98.0
63.3
7
40
SHIMIZU R.
JPN
97.5
62.1
8
31
WATASE Y.
JPN
98.0
61.9
9
55
MORGENSTER T.
AUT
94.5
61.5
10
73
JACOBSEN A.
NOR
99.0
61.0
11
56
TAKEUCHI T.
JPN
93.5
60.9
12
42
MIETUS K.
POL
97.0
60.4
13
68
MATURA J.
CZE
95.5
59.8
14
29
ROMASHOV A.
RUS
96.0
59.0
15
53
VELTA R.
NOR
93.5
57.7
16
71
STOCH K.
POL
96.0
57.3
17
48
KASAI N.
JPN
94.5
57.2
18
3
KOROLEV A.
KAZ
100.5
56.3
19
28
JANDA J.
CZE
96.0
56.0
51
ZYLA P.
POL
93.5
56.0
21
8
JOHNSON A.
USA
93.5
55.3
22
50
FETTNER M.
AUT
92.5
54.9
23
37
DESCHWANDE G.
SUI
95.5
54.6
24
45
KORNILOV D.
RUS
93.5
53.8
66
AMMANN S.
SUI
88.5
53.8
26
58
KOT M.
POL
89.0
53.2
27
41
ITO D.
JPN
91.0
52.9
28
27
MORASSI A.
ITA
92.5
52.4
19
DELLASEGA R.
ITA
88.5
52.4
30
26
LARINTO V.
FIN
94.5
52.1
31
57
VASSILIEV D.
RUS
90.0
52.0
32
32
HULA S.
POL
93.0
51.9
33
62
KOFLER A.
AUT
89.0
51.4
34
18
HEISKANEN S.
FIN
90.0
50.9
35
24
BRESADOLA D.
ITA
91.0
50.6
36
1
NORDIN C.
SWE
94.0
49.9
37
38
KOZISEK C.
CZE
93.0
48.4
38
11
MITZ A.
SWE
90.5
48.1
39
34
ROSLIAKOV I.
RUS
90.5
47.0
40
39
ASIKAINEN L.
FIN
90.5
46.2
65
HILDE T.
NOR
86.0
46.2
42
25
NURMSALU K.
EST
89.0
45.4
43
5
ZHAPAROV R.
KAZ
91.0
41.1
44
21
NOMME M.
EST
81.0
39.6
45
30
FRENETTE P.
USA
87.0
39.2
46
23
POLYCHRONI N.
GRE
85.5
38.1
47
4
DELLASEGA D.
ITA
85.5
37.8
48
13
KOIVURANTA A.
FIN
79.5
34.8
49
7
MUMINOV S.
KAZ
82.0
32.3
50
12
SOKOLENKO K.
KAZ
78.0
28.7
51
16
LICHY P.
SVK
76.0
27.4
52
22
ZMORAY T.
SVK
79.5
26.8
53
14
CHOI S.
KOR
74.5
24.5
54
15
TUDOR R.
ROU
74.0
19.3
55
6
KLYMCHUK A.
UKR
74.5
19.0
56
9
VEREDYUK V.
UKR
71.0
9.8
57
2
NEZHBORTS K.
LAT
58.0
0.0
20
SZILAGYI A.
HUN
63.0
0.0
DNS
17
LAMY CHAPP R.
FRA
DNS
33
DESCOMBES V.
FRA
DNS
36
PUNGERTAR M.
SLO
DNS
44
COLLOREDO S.
ITA
DNS
46
KRAFT S.
AUT
DNS
49
ZOGRAFSKI V.
BUL
DNS
52
WANK A.
GER
DNS
59
TEPES J.
SLO
DNS
60
WELLINGER A.
GER
DNS
61
LOITZL W.
AUT
DNS
63
HVALA J.
SLO
DNS
64
NEUMAYER M.
GER
DNS
67
PREVC P.
SLO
DNS
69
FREITAG R.
GER
DNS
70
KRANJEC R.
SLO
DNS
72
FREUND S.
GER
DNS
75
SCHLIERENZ G.
AUT
Wyniki II treningu MŚ w Predazzo, 20.02.2013
Lp. nr Zawodnik Kraj Odl. Pkt.
1
43
KUBACKI D.
POL
105.5
73.1
2
56
TAKEUCHI T.
JPN
99.5
66.3
3
40
SHIMIZU R.
JPN
99.5
64.7
4
41
ITO D.
JPN
99.0
64.6
5
50
FETTNER M.
AUT
98.0
64.1
6
29
ROMASHOV A.
RUS
98.0
62.4
7
73
JACOBSEN A.
NOR
97.5
62.0
8
42
MIETUS K.
POL
99.5
61.8
9
45
KORNILOV D.
RUS
98.5
61.0
10
58
KOT M.
POL
96.0
60.7
74
BARDAL A.
NOR
96.0
60.7
12
35
KOUDELKA R.
CZE
96.5
60.5
13
55
MORGENSTER T.
AUT
96.5
60.3
14
47
HLAVA L.
CZE
97.0
59.6
15
48
KASAI N.
JPN
96.0
59.4
51
ZYLA P.
POL
97.0
59.4
17
54
STJERNEN A.
NOR
95.5
58.8
18
31
WATASE Y.
JPN
95.0
58.7
19
71
STOCH K.
POL
95.0
58.4
20
68
MATURA J.
CZE
94.5
57.7
21
32
HULA S.
POL
94.0
56.8
22
39
ASIKAINEN L.
FIN
95.5
55.4
23
28
JANDA J.
CZE
94.5
55.1
62
KOFLER A.
AUT
93.0
55.1
25
27
MORASSI A.
ITA
95.0
54.2
26
57
VASSILIEV D.
RUS
93.0
54.1
27
53
VELTA R.
NOR
94.0
53.8
28
65
HILDE T.
NOR
92.0
52.4
29
66
AMMANN S.
SUI
91.5
51.7
30
37
DESCHWANDE G.
SUI
91.0
50.6
31
25
NURMSALU K.
EST
92.5
50.1
32
34
ROSLIAKOV I.
RUS
90.0
49.3
33
13
KOIVURANTA A.
FIN
93.0
48.6
34
19
DELLASEGA R.
ITA
92.5
48.2
35
10
SARDYKO A.
RUS
87.5
47.7
26
LARINTO V.
FIN
91.0
47.7
37
18
HEISKANEN S.
FIN
89.5
46.8
38
8
JOHNSON A.
USA
86.5
46.6
39
3
KOROLEV A.
KAZ
89.0
44.4
40
38
KOZISEK C.
CZE
88.0
43.6
41
23
POLYCHRONI N.
GRE
89.0
43.1
42
21
NOMME M.
EST
90.0
42.9
43
1
NORDIN C.
SWE
86.5
42.6
44
24
BRESADOLA D.
ITA
88.0
42.5
45
11
MITZ A.
SWE
89.0
41.9
46
5
ZHAPAROV R.
KAZ
83.5
41.5
47
30
FRENETTE P.
USA
87.5
41.1
48
22
ZMORAY T.
SVK
86.5
36.1
49
4
DELLASEGA D.
ITA
80.5
35.8
50
12
SOKOLENKO K.
KAZ
87.0
32.5
51
16
LICHY P.
SVK
81.5
31.9
52
14
CHOI S.
KOR
82.5
30.0
53
15
TUDOR R.
ROU
74.5
18.6
54
6
KLYMCHUK A.
UKR
72.5
17.7
55
9
VEREDYUK V.
UKR
71.5
16.3
56
7
MUMINOV S.
KAZ
71.5
15.0
57
20
SZILAGYI A.
HUN
71.5
7.1
58
2
NEZHBORTS K.
LAT
58.5
0.0
DNS
17
LAMY CHAPP R.
FRA
DNS
33
DESCOMBES V.
FRA
DNS
36
PUNGERTAR M.
SLO
DNS
44
COLLOREDO S.
ITA
DNS
46
KRAFT S.
AUT
DNS
49
ZOGRAFSKI V.
BUL
DNS
52
WANK A.
GER
DNS
59
TEPES J.
SLO
DNS
60
WELLINGER A.
GER
DNS
61
LOITZL W.
AUT
DNS
63
HVALA J.
SLO
DNS
64
NEUMAYER M.
GER
DNS
67
PREVC P.
SLO
DNS
69
FREITAG R.
GER
DNS
70
KRANJEC R.
SLO
DNS
72
FREUND S.
GER
DNS
75
SCHLIERENZ G.
AUT
Wyniki III treningu MŚ w Predazzo, 20.02.2013
Lp. nr Zawodnik Kraj Odl. Pkt.
1
74
BARDAL A.
NOR
100.5
75.1
2
73
JACOBSEN A.
NOR
100.5
73.7
3
40
SHIMIZU R.
JPN
99.5
73.3
4
43
KUBACKI D.
POL
98.5
72.3
5
71
STOCH K.
POL
100.0
72.2
6
56
TAKEUCHI T.
JPN
98.0
71.2
7
47
HLAVA L.
CZE
96.0
67.6
8
51
ZYLA P.
POL
96.5
67.4
9
58
KOT M.
POL
96.5
66.9
10
35
KOUDELKA R.
CZE
97.5
66.4
11
57
VASSILIEV D.
RUS
96.0
66.1
12
28
JANDA J.
CZE
96.5
65.8
13
62
KOFLER A.
AUT
96.5
65.7
14
54
STJERNEN A.
NOR
95.0
64.3
15
50
FETTNER M.
AUT
94.0
64.2
16
41
ITO D.
JPN
94.0
63.7
17
65
HILDE T.
NOR
95.5
63.4
18
34
ROSLIAKOV I.
RUS
95.5
63.1
19
13
KOIVURANTA A.
FIN
94.0
62.5
20
32
HULA S.
POL
95.5
62.3
21
42
MIETUS K.
POL
93.5
62.1
22
31
WATASE Y.
JPN
95.5
61.8
23
68
MATURA J.
CZE
94.5
61.5
24
29
ROMASHOV A.
RUS
93.5
60.3
25
27
MORASSI A.
ITA
93.5
60.2
26
48
KASAI N.
JPN
92.5
60.0
27
25
NURMSALU K.
EST
92.5
58.9
28
19
DELLASEGA R.
ITA
91.5
57.3
29
53
VELTA R.
NOR
91.5
57.2
30
66
AMMANN S.
SUI
92.0
56.6
31
18
HEISKANEN S.
FIN
91.0
56.3
37
DESCHWANDE G.
SUI
92.5
56.3
33
8
JOHNSON A.
USA
89.5
56.2
34
26
LARINTO V.
FIN
91.0
56.0
35
10
SARDYKO A.
RUS
90.0
54.8
36
24
BRESADOLA D.
ITA
90.5
54.5
37
39
ASIKAINEN L.
FIN
91.0
54.2
38
21
NOMME M.
EST
89.5
53.4
39
38
KOZISEK C.
CZE
90.5
52.5
40
30
FRENETTE P.
USA
89.5
50.5
41
3
KOROLEV A.
KAZ
86.0
48.8
42
23
POLYCHRONI N.
GRE
86.5
47.5
43
5
ZHAPAROV R.
KAZ
85.5
46.1
44
1
NORDIN C.
SWE
85.0
46.0
45
4
DELLASEGA D.
ITA
85.0
44.5
46
11
MITZ A.
SWE
84.0
43.0
47
22
ZMORAY T.
SVK
83.5
41.5
48
14
CHOI S.
KOR
82.5
38.8
49
12
SOKOLENKO K.
KAZ
78.5
32.2
50
6
KLYMCHUK A.
UKR
78.0
31.3
51
7
MUMINOV S.
KAZ
76.5
29.1
9
VEREDYUK V.
UKR
76.5
29.1
53
16
LICHY P.
SVK
76.0
25.5
54
15
TUDOR R.
ROU
75.0
23.4
55
20
SZILAGYI A.
HUN
70.5
15.4
56
2
NEZHBORTS K.
LAT
63.0
2.9
DNS
17
LAMY CHAPP R.
FRA
DNS
33
DESCOMBES V.
FRA
DNS
36
PUNGERTAR M.
SLO
DNS
44
COLLOREDO S.
ITA
DNS
45
KORNILOV D.
RUS
DNS
46
KRAFT S.
AUT
DNS
49
ZOGRAFSKI V.
BUL
DNS
52
WANK A.
GER
DNS
55
MORGENSTER T.
AUT
DNS
59
TEPES J.
SLO
DNS
60
WELLINGER A.
GER
DNS
61
LOITZL W.
AUT
DNS
63
HVALA J.
SLO
DNS
64
NEUMAYER M.
GER
DNS
67
PREVC P.
SLO
DNS
69
FREITAG R.
GER
DNS
70
KRANJEC R.
SLO
DNS
72
FREUND S.
GER
DNS
75
SCHLIERENZ G.
AUT
autor: Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
weź udział w dyskusji: 447