PK w Wiśle: Atle Pedersen Roensen zwycięża, Jan Ziobro na podium

Atle Pedersen Roensen zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Norweg po pierwszej serii zajmował czwartą pozycję po skoku na 124,5 m. W finale uzyskał aż 129 m i mógł się cieszyć z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w zawodach tej rangi.

Na drugim miejscu sklasyfikowany został Matic Benedik, który podobnie jak Norweg na półmetku zajmował czwartą lokatę. Słoweniec oddał na skoczni imienia Adama Małysza skoki na odległość 124,5 m oraz 127,5 m. Najniższy stopień na podium wywalczył nasz reprezentant - Jan Ziobro. Polak lądował w pierwszej serii na 124,5 m a w drugiej na 126,5 m.

Tuż za pierwszą trójką znalazł się Karl Geiger, który prowadził po pierwszej serii. Piąte miejsce zajął jego kolega z drużyny Danny Queck a szósty był reprezentant Austrii Michael Hayboeck.

Pierwszą dziesiątkę zamknął kolejny z naszych zawodników - Krzysztof Biegun, który po skokach na 122,5 m oraz 120 m uzyskał 233,5 pkt. Do serii finałowej obok Ziobry i Bieguna awansowali również Łukasz Rutkowski (15. miejsce), Grzegorz Miętus (23. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (24. miejsce).

W klasyfikacji końcowej PK prowadzi Matic Benedik, który zgromadził na swoim koncie 651 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Atle Pedersen Roensen a trzeci jest Andraz Pograjc. Najwyżej z naszych zawodników sklasyfikowany jest Stefan Hula na miejscu 15.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się już w najbliższy weekend w czeskim Libercu.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »