Strona główna • Mistrzostwa Świata

MŚ w Val di Fiemme: Kamil Stoch Mistrzem Świata!!!

Kamil Stoch zdobył złoty medal na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Polak znokautował rywali dwoma fenomenalnymi skokami na odległość 131,5 i 130 metrów i zdobył Mistrzostwo Świata z fenomenalną notą 295,8 punktu!

Srebrny medal wywalczył Peter Prevc, Słoweniec oddał dwa skoki na odległość 130,5 metra i do zwycięzcy stracił 6,1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Anders Jacobsen, który uzyskał 129 i 131 metrów.

Tuż za podium znalazł się Wolfgang Loitzl, doświadczony Austriak uzyskał 128,5 i 132,5 metra. Piąte miejsce zajął Jan Matura, który oddał skoki na 127,5 i 132 metry, Czech atakował z 12. pozycji zajmowanej po pierwszej serii. Szósty był Richard Freitag, najwyżej sklasyfikowany z Niemców zanotował skoki na odległość 129 i 128,5 metra. Freitag wyprzedził czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego Simona Ammanna, lidera klasyfikacji Pucharu Świata Gregora Schlierenzauera oraz swojego rodaka - Severina Freunda. Czołową "10" konkursu na dużej skoczni zamknął Daikiti Ito.

W finale oglądaliśmy czterech Polaków. Obok Kamila Stocha, najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Piotr Żyła, który oddał skoki na 124 i 126,5 metra i zajął 19. miejsce. Tuż za nim, na 20. miejscu zawody zakończył Dawid Kubacki (126,5 i 126 metrów). Na 27. pozycji konkurs zakończył Maciej Kot, który w pierwszej serii skoczył 125, a w drugiej uzyskał 122,5 metra.