Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Vikersund: Johann Andre Forfang zwycięża

Johann Andre Forfang odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Norweg triumfował na skoczni w Vikersund po skokach na odległość 119,5 i 111,5 m (268,3 pkt).

Na drugim miejscu uplasował się Manuel Poppinger. Austriak prowadził po pierwszej serii po skoku na odległość 120,5 m, w finale lądował na 111 m i ostatecznie ze stratą zaledwie 0,1 pkt był drugi. Najniższy stopień na podium wywalczył Marinus Kraus, który oddał dwa równe skoki na odległość 115,5 m (265,3 pkt).

Tuż za podium sklasyfikowany został kolejny norweski zawodnik - Kim Rene Elverum Sorsell a piąty był Antonin Hajek z Czech.

Najlepszym polskim skoczkiem był Krzysztof Biegun, który po pierwszej serii plasował się na miejscu 20. po skoku na 108,5 m, w finale lądował na 111 m i ostatecznie zajął 12. lokatę. Obok niego awans do serii finałowej wywalczył również Grzegorz Miętus, który po skokach na 107 i 101 m sklasyfikowany został na 25. pozycji.

Pozostali nasi skoczkowie nie wywalczyli awansu do drugiej serii.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego na prowadzeniu utrzymał się Anze Semenic, który zgromadził na swoim koncie 667 punktów. Na drugim miejscu znajduje się jego kolega z drużyny Matic Benedik a trzeci jest Atle Pedersen Roensen.