MP w Wiśle: Maciej Kot Mistrzem Polski!

Maciej Kot po zaciętym i wyrównanym boju pokonał rywali i zdobył złoty medal Mistrzostw Polski rozgrywanych na skoczni dużej w Wiśle Malince. Zawodnik AZS Zakopane skoczył 131,5 oraz 132,5 metra i z notą 316,8 punktu nieznacznie wyprzedził Kamila Stocha i Piotra Żyłę.

Srebrny medal wywalczył Kamil Stoch (131,5 i 130,5 m, 315,9 pkt.). Trzeci zawodnik tegorocznej edycji Pucharu Świata prowadził na półmetku z przewagą niemal czterech punktów. W drugiej serii skakał z obniżonego rozbiegu i zachwiał się wyraźne przy lądowaniu. Przegrał z Kotem zaledwie o 0,9 punktu. Tuż za plecami kolegów z kadry uplasował się Piotr Żyła. Wiślanin skoczył 128,5 oraz 132 metry i zgromadził 313,6 punktu.

Niewiele brakowało, a Maciej przegrałby złoty medal również za styl. Po długim skoku w drugiej serii cieszył się tak intensywnie, że zachwiał się i przysiadł. Przysiad miał jednak miejsce już za linią upadku. To pierwszy zimowy tytuł dla młodszego z braci Kotów, ale drugi w ogóle. Pół roku temu triumfował na Wielkiej Krokwi na igelicie.

Pierwsza trójka miała sporą przewagę nad resztą stawki. Na czwartym miejscu uplasował się Krzysztof Miętus, piąty był Krzysztof Biegun a szósty Bartłomiej Kłusek. Daleko w drugiej serii pofrunął Dawid Kubacki, jednak ze względu na pierwszy, słaby skok, udało mu się zająć dopiero dziesiąte miejsce.

Zawody odbywały się w dobrych warunkach, w Beskidach wciąż panuje mroźna zima. Zawody oglądało około 2 tysięcy kibiców.