Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Andreas Wank wygrywa w Rastbuechl

Skocznia HS 79 w niemieckim Rastbüchl jest w ten weekend areną miedzynarodowych zawodów rozgrywanych w ramach 23 International Sommerskispringen. W imprezie bierze udział czołówka niemieckich skoczków narciarskich.

W sobotę rozegrano pierwsze zawody. Rywalizacja toczyła się w różnych kategoriach wiekowych. Wśród zawodników urodzonych w latach 1999-2000 zwyciężył Simon Huttel, który skokiem na 84,5 metra ustanowił rekord skoczni.

Najstarszą kategorię wiekową wygrał Andreas Wank po skokach na 78 i 76,5 metra. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger oddając próby na odległość 75 i 78 m. Skład podium uzupełnił Karl Geiger, który dwukrotnie uzyskał 75,5 m.

Czwartą pozycję zajął Michael Neumayer (75,5 i 77 m.), piąty był Richard Freitag (74,5 i 75,5 m.), a na szóstym miejscu sklasyfikowano Severina Freunda (72,5 i 75 m.)