Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Finlandia Veikkaus Cup: Asikainen wygrywa w Kuusamo

Wczoraj w Kuusamo rozegrano drugi konkurs z cyklu Finlandia Veikkaus Cup. Najlepszy na skoczni znanej z zawodów Pucharu Świata okazał się Lauri Asikainen.

Zwycięzca oddał skoki na odległość 132,5 i 129 metrów. Drugie miejsce zajął prowadzący po pierwszej serii Janne Ahonen, który uzyskał 136 i 122,5 metra. Najniższy stopień podium zajął Jarkko Maeaettae (131,5 i 119 m.)

Tuż za podium znalazł się Olli Muotka, który oddał w pierwszej próbie najdłuższy skok dnia -136,5 metra - i zajmował drugie miejsce na półmetku. W drugim skoku lądował zaledwie na 111 metrze, co zepchnęło go poza "pudło".

Piąte miejsce zajął zwycięzca zmagań w Rovaniemi, Estończyk Kaarel Nurmsalu. W pierwszym skoku uzyskał 132 metry, lecz podobnie jak większość zawodników zepsuł drugą próbę, skacząc w niej tylko 112 metrów. Szóstą pozycję zajął Sami Heiskanen (124 i 117,5 m.), siódmą Pasi Ahonen (125 i 104 metry), ósmy był Ville Larinto (117 i 112 m.).

Na odległym 16 miejscu po dwóch słabych skokach na 100 i 83 metry zawody ukończył Harri Olli.

Skrócone wyniki konkursu:
1.Lauri Asikainen 269.7 pkt. (132.5 m i 129.0 m)
2.Janne Ahonen 266.3 pkt. (136.0 m i 122.5 m)
3.Jarrko Maeaettae 245.9 pkt. (131.5 m i 119.0 m)
4.Olli Muotka 239.5 pkt. (136.5 m i 111.0 m)
5.Kaarel Nurmsalu (Estonia) 234.7 pkt. (132.0 m i 112.0 m)
6.Sami Heiskanen 226.7 pkt. (124.0 m i 117.5 m)
7.Pasi Ahonen 204.2 pkt. (125.0 m i 104.0 m)
8.Ville Larinto 202.7 pkt. (117.0 m i 112.0 m)
9.Mika Kulmala 186.6 pkt. (112.5 m i 107.0 m)
10.Sebastian Klinga 176.7 pkt. (105.0 m i 109 m)
Pełne wyniki

Jutro na skoczni w Vuokatti (HS100) odbędą się trzecie i osatnie zawody cyklu Finlandia Veikkaus Cup.