Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

Ahonen wygrywa po raz pierwszy po powrocie!

Janne Ahonen wygrał dziś konkurs skoków na obiekcie HS100 w Vuokatti, kończący zmagania fińskich skoczków w cyklu Finlandia Veikkaus Cup.

Ahonen zwyciężył bezapelcyjnie oddając najdłuższe skoki w obu seriach - 99 i 90,5 metra. Na drugim miejscu znalazł się Lauri Asikainen po skokach na 91 i 90 metrów, a trzecią pozycję zajął Estończyk, Kaarel Nurmsalu skacząc 92 i 87 metrów.

Tuż za podium znalazł się Jarkko Määttä, piąty był brat zwycięzcy, Pasi Ahonen, na szóstej pozycji uplasował się Olli Muotka.

Dramatycznie słabą dyspozycję potwierdza Harri Oli, który tym razem zajął przedostatnią, 21 lokatę po skokach na 73,5 i 66 metrów...

Klasyfikację generalną Finlandia Veikkaus Cup wygrał Janne Ahonen, wyprzedzając Lauri Asikainena i Kaarela Nurmsalu.