LGP w Hinterzarten: Freitag triumfuje, Stoch i Kot w "10"

Richard Freitag skokami na 105,5 oraz 108m zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszym konkursie Letniej Grand Prix w niemieckim Hinterzarten. Na drugim miejscu uplasował się Andreas Wellinger (105 i 104,5m), a trzeci był Matjaz Pungertar (104,5 i 104m).

Z Polaków najlepiej wypadł Kamil Stoch, który lądował na 101,5 oraz na 102m, co dało mu ostatecznie ósme miejsce. Czołową "10" zamknął Maciej Kot, uzyskując 100,5 oraz 103,5m.

Punkty wywalczyli dziś także Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki oraz Bartłomiej Kłusek. Biegun dzięki skokom na 102,5 i 103m) zajął rewelacyjne 12. miejsce. Tuż za nim uplasował się Kubacki, który uzyskał 100 i 98,5m (13. lokata).

Na 27. miejscu sklasyfikowany został Bartłomiej Kłusek (102,5 i 95m).

Do finału nie udało się awansować Piotrowi Żyle, który osiągnął zaledwie 96,5m i uplasował się na 34. pozycji oraz Krzysztofowi Miętusowi (99m i 36. miejsce).

Zawody przebiegały przy silnych podmuchach wiatru pod narty i wysokiej temperaturze, która bardzo doskwierała skoczkom.

Kolejny konkurs Letniej Grand Prix już 2 i 3 sierpnia w Wiśle.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»