Strona główna • Juniorzy

Dwa polskie medale na FIS Schueler Grand Prix w Ga-Pa

W dniach 25-28 lipca w niemieckim Garmisch-Partenkirchen zostały rozegrane tradycyjne coroczne zawody FIS Schueler Grand Prix nazywane często nieoficjalnymi mistrzostwami świata dzieci.

Młodzi polscy skoczkowie przywieźli z Niemiec dwa srebrne medale. W kategorii trzynastolatków druge miejsce na skoczni K-43 zajął Szymon Jojko. Sukces zapewniły mu dwa skoki na odległość 40 metrów. Na drugim stopniu podium zmagania zakończyła też nasza drużyna trzynastolatków w składzie: Anna Twardosz, Szymon Jojko, Dawid Haberny i Patryk Hutyra, dając się wyprzedzić tylko faworyzowanej Austrii.

Blisko medalu byli też ich rok młodsi koledzy. Ostatecznie jednak czwórka dwunastolatków w składzie: Oskar Rojek, Bartłomiej Klimowski, Wiktor Fickowski i Róża Pawlikowska zajęła miejsce tuż za podium.