LGP w Wiśle: Wellinger triumfuje, Kot drugi!

Andreas Wellinger dwoma skokami na odległość 132,5 metra nie dał szans rywalom w sobotnim konkursie indywidualnym Letniej Grand Prix w Wiśle. Na drugim stopniu podium stanął Maciej Kot, który uzyskał 130 i 131 metrów, a trzeci był dziś Roman Koudelka (128,5 i 131,5 metra).

Kamil Stoch dziś skakał nieco słabiej niż w zawodach drużynowych i musiał zadowolić się piątą lokatą po dwóch lotach na 128,5 metra. Ponownie znakomicie wypadł Krzysztof Biegun, który uzyskał 127 i 129,5 metra, czym zapewnił sobie siódme miejsce, tuż przed dotychczasowym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix - Richardem Freitagiem (127 i 126 metra). Czołową dziesiątkę uzupełnili Matjaz Pungertar i Daiki Ito.

Niezły start zaliczył Piotr Żyła, który skoczył 124,5 i 125,5 metra, co dało mu 16. pozycję. Punkty wywalczyli jeszcze 26. Dawid Kubacki (124 i 121,5 metra) oraz 28. Jan Ziobro (124 i 123,5 metra).

Pozostali Polacy nie awansowali do drugiej serii. Najbliżej drugiej rundy był Krzysztof Leja, który skoczył 122,5 metra i zajął 32. miejsce. Stefan Hula uplasował się na 35. pozycji, tuż przed Krzysztofem Miętusem. W piątej dziesiątce zawodów po nieco krótszych skokach znaleźli się Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Andrzej Zapotoczny.

Na uwagę zasługuję przypadek, który spotkał podczas drugiej serii Romana Koudelkę. Czechowi pękła sznurówka w bucie i pewnie gdyby nie pomoc osoby startującej zawodników, która ofiarowała mu swoją sznurówkę Roman nie mógłby oddać skoku.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix...»