FIS Cup w Einsiedeln: Elias Tollinger wygrywa drugi konkurs

18-letni Austriak, Elias Tollinger zwyciężył w rozegranym dziś w szwajcarskim Einsiedeln drugim konkursie skoków w ramach FIS Cup. Zwycięzca oddał skoki na 111,5 i 108,5 metra.

Na drugim miejscu uplasował się rodak Tollingera, Patrick Streitler, który uzyskał 113 i 106 metrów, trzeci był reprezentant gospodarzy, Pascal Egloff po skokach 112,5 i 106,5 m.

Po pierwszej serii prowadził wczorajszy triumfator i faworyt dzisiejszych zmagań Szwajcar, Marco Grigoli skacząc na odległość 115 metrów, jednak druga słabsza próba na 105 m. pozwoliła mu na zajęcie dopiero czwartego miejsca.

Co ciekawe, w czołowej "13-tce zawodów" znaleźli się reprezentanci tylko dwóch nacji, Austrii i Szwajcarii.

Dzięki dobrym występom w Einsiedeln liderem klasyfikacji generalnej Pucharu FIS został Marco Grigoli, na drugie miejsce wskoczył jego rodak, Pascal Egloff. Trzecią lokatę zajmuje Słowak, Tomas Zmoray, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest czwarty, Adam Ruda.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup »