PK w Lillehammer: Markus Schifner wygrywa, Polacy bez punktów

Markus Schiffner wygrał sobotnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer na skoczni Hs 138. Austriak triumf zapewnił sobie skokami na 124 i 124,5m. Na drugim stopniu podium stanął Marinus Kraus (127,5 i 119,5m), a trzeci był Fredrik Bjerkeengen (124 i 123m). Żaden Polak nie zdołał awansować do finału.

Tuż za podium znalazł się dziś Peter Prevc (118,5 i 124m), piąty był Phillip Sjoeen (122 i 122,5m), a najlepszą szóstkę zamknął Michael Hayboeck (117,5 i 124m).

Żaden reprezentant Polski nie zdołał dziś wywalczyć punktów. Najbliższy awansu do finału był Andrzej Zapotoczny, który z rezultatem 114m został sklasyfikowany na 31. pozycji. Stanisław Biela był 33., Łukasz Rutkowski 26., Jakub Wolny 40., Przemysław Kantyka 46., Wojciech Gąsienica-Kotelnicki 49., Adam Ruda 50., a Grzegorz Miętus dopiero 51.

Już jutro kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »