Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Lillehammer: Marinus Kraus wygrywa, druga seria odwołana

Marinus Kraus skokiem na 132m wygrał jednoseryjny niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Na drugim miejscu uplasował się Martin Koch (132m), a trzeci był Anze Lanisek (130m). Punktów ponownie nie wywalczył żaden polski skoczek.

Tuż za podium uplasowali się Ole Magnus-Ingvaldsen (130,5m), Marco Grigoli (130m) oraz Michael Hayboeck (129m).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w dzisiejszym konkursie był Grzegorz Miętus, który lądował na 121,5m i zajął 35. miejsce. Pozostali nasi reprezentanci skakali jeszcze krócej. Przemysław Kantyka był dopiero 43. (120m), Łukasz Rutkowski 49. (119m), Stanisław Biela 55. (116,5m), Adam Ruda 57. (114,5m), a Wojciech Gąsienica-Kotelnicki - 63. (110m).

Finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego już za tydzień, w niemieckim Klingenthal.