Strona główna • Juniorzy

Szostok i Pałasz najlepsi w drugim dniu Pucharu Karpat

Magdalena Pałasz po raz drugi zdecydowanie zwyciężyła w rozgrywanych w Szczyrku zawodach Pucharu Karpat w skokach narciarskich kobiet. W gronie mężczyzn po zaciętym boju triumfował Szymon Szostok, który o zaledwie 0,2 punktu wyprzedził Sebastiana Hebla i wczorajszego zwycięzcę Mateusza Kojzara.

Rywalizacja mężczyzn na skoczni HS-77 była bardzo wyrównana. Zwycięzca, Szymon Szostok (75,5 i 70 m) zdołał wyprzedzić sklasyfikowanych ex aequo na drugim miejscu Sebastiana Hebla (76 i 69,5 m) i Mateusza Kojzara (73 i 72,5 m) o zaledwie 0,2 punktu. Czwarty Łukasz Podżorski zgromadził tylko o pół punktu mniej niż zawodnicy z drugiego miejsca.

Wśród kobiet po raz kolejny zwyciężyła Magdalena Pałasz (72 i 69,5 m). Na uwagę zasługuje drugie miejsce utalentowanej 12-latki Kamili Karpiel (przypominamy, że to triumfatorka LOTOS Cup 2013 w kategorii młodziczek), która lądowała na 66 i 65,5 metrze. Trzecie miejsce zajęła Joanna Szwab (64,5 i 65,5 m).