Strona główna • Rosyjskie Skoki Narciarskie

Ekipa z Niżnego Nowogrodu drużynowym Mistrzem Rosji

Dziś na dużej skoczni olimpijskiej w Soczi rozegrano konkurs drużynowy wieńczący tegoroczne zmagania Rosjan w ramach letnich mistrzostw kraju. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół z Niżnego Nowogrodu.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Aleksiej Bujwołow, Mihaiłl Maksimoczkin, Alexander Sardyko i Denis Korniłow. Triumfatorzy uzbierali łącznie 933,8 pkt. i o 104,2 pkt wyprzedzili zespół z Baszkirii, którego barwy reprezentowali: Ramil Zarifullin, Grigorij Leontjew i zwycięzcy konkursów indywidualnych: Ilmir Hazetdinov i Dimitrj Wasiljew (829,6 pkt.). Na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę z Permu (Sergej Kulikow, Georgij Czerwiakow, Alex Kamynin i Artem Utew), która zdobyła 759,7 pkt.

We wtorek rozegrano również zawody mieszane. Złoty medal wywalczyła drużyna z St. Petersburga w składzie: Daria Gruszina, Vladislav Persijancew, Sofia Tihonowa i Vladislav Bojarincew.