PŚ w Lillehammer: Schlierenzauer najlepszy, Kot piąty!

Gregor Schlierenzauer wygrał 52. konkurs w karierze. Austriak nie miał sobie równych podczas konkursu Pucharu Świata na skoczni normalnej w Lillehammer. Schlierenzauer oddał skoki na odległość 105,5 i 97 metrów, za które otrzymał notę 288,5 punktu.

Na drugim miejscu konkurs zakończył Taku Takeuchi, Japończyk zanotował 99 metrów w pierwszej i 100,5 metra w drugiej serii tracąc do Schlierenzauera 5 punktów. Na najniższym stopniu stanął Richard Freitag, który uzyskał 94,5 i 101 metrów.

Tuż za podium uplasował się Anders Bardal. Na piątym miejscu sklasyfikowany został najlepszy z Polaków - Maciej Kot, zakopiańczyk zanotował skoki na odległość 98,5 i 99 metrów. Szóste miejsce zajął Andreas Wellinger, który zdołał wyprzedzić swojego rodaka Severina Freunda oraz doświadczonego Słoweńca - Roberta Kranjca. Wellinger oddał najdłuższy skok drugiej serii - 103,5 metra, ale miał problemy przy lądowaniu i otrzymał niskie noty za styl, co przekreśliło jego szanse na miejsce na podium. Czołową "10" uzupełnili Rune Velta oraz weteran światowych skoków narciarskich - Noriaki Kasai.

Punkty zdobyło dziś, poza Maciejem Kotem, jeszcze dwóch Polaków. Kamil Stoch zajął 20. miejsce, nasz reprezentant osiągnął 91,5 i 95 metrów. Piotr Żyła został sklasyfikowany na 26. pozycji po skokach na 92,5 i 93 metry. Słabo spisali się Jan Ziobro i Stefan Hula, którzy zajęli odpowiednio 44. i 47. miejsce.

Niespodzianką konkursu był słaby występ Thomasa Morgensterna, Austriak nie awansował do drugiej serii kończąc zawody na 34. pozycji.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»