Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Rena: Michael Hayboeck zwycięża

Michael Hayboeck zwyciężył w konkursie skoków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego odbywającego się w norweskiej miejscowości Rena.

Austriak prowadzenie zapewnił sobie już na półmetku zawodów, po skoku na odległość 111,5 m w drugiej uzyskał 106 m i z notą 276,7 pkt wyprzedził wczorajszego zwycięzcę Jerneja Damjana. Słoweniec lądował na 111 m oraz 107,5 m i do Hayboecka stracił 8,4 pkt. Najniższy stopień na podium wywalczył kolejny z ekipy austriackiej - Manuel Poppinger, który oddał dwa skoki na odległość 106 m (257,7 pkt).

Tuż za prowadzącą trójką sklasyfikowany został Anze Lanisek. Piątej miejsce zajął doświadczony Martin Schmitt, który walczy o miejsce w składzie na zbliżający się Turniej Czterech Skoczni. Za Niemcem znalazł się kolejny Austriak - Thomas Diethart, a siódmy był Johann Andre Forfang.

Do serii finałowej awansował tylko Stefan Hula, który po pierwszej serii był 12. natomiast w finale poprawił swój wynik i ostatecznie uplasował się na 10. pozycji.

Pozostali nasi skoczkowie nie awansowali do drugiej rundy.