PK w Lahti: Michael Hayboeck wygrywa, tylko Hula punktuje

Michael Hayboeck wygrał drugi z rzędu w tym sezonie konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Austriak triumfował na obiekcie HS 130 w Lahti. Spośród siedmiu Polaków, w drugiej serii znalazł się tylko Stefan Hula.

22-letni skoczek pochodzący z Linzu nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Hayboeck w dniu dzisiejszym skoczył 128,5 metra i 125 metrów. Na drugim stopniu podium znalazł się Jernej Damjan. Słoweniec uzyskał 127 metrów i 131,5 metra. Jego drugi skok był najdłuższym lotem całego konkursu, ale nie wystarczył on do odrobienia straty poniesionej w pierwszej rundzie. Na trzeciej lokacie rywalizację zakończył Nejc Dezman. Wyniki mistrza świata juniorów z 2012 roku to 125 metrów i 124,5 metra.

Czwarte miejsce zajął kolejny Słoweniec - Anze Lanisek. Zaledwie 17-letni skoczek uzyskał 124,5 metra i 123,5 metra. Piąty był Manuel Fettner (125 metrów i 124 metry). Czołową szóstkę uzupełnił najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Anssi Koivuranta (124 i 124 metry).

Po problemach z dotarciem do Finlandii, nasi skoczkowie nie pokazali się z dobrej strony. Po raz kolejny w zawodach tej rangi punktował tylko Stefan Hula. Polak po lotach mierzących 123,5 metra i 114,5 metra zajął 23. pozycję.

Najbliżej awansu do drugiej rundy byli Krzysztof Miętus i Krzysztof Leja (obaj 113 metrów), którzy zajęli kolejno 35. oraz 36. miejsce.

Liderem cyklu pozostał Damjan, który ma obecnie tylko 10 punktów przewagi nad drugim Hayboeckiem. Hula plasuje się na 5. pozycji. Przypomnijmy, że sportsmen ze Szczyrku aktualnie walczy o utrzymanie wysokiej kwoty startowej dla naszego kraju na czas trwania Turnieju Czterech Skoczni.

Początek sobotniego konkursu już o godzinie 10:00 czasu polskiego.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »