TCS w Innsbrucku: Pierwsze zwycięstwo Koivuranty w zawodach Pucharu Świata

Anssi Koivuranta zwyciężył po raz pierwszy w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Fin, który ze względów zdrowotnych porzucił kombinację norweską na rzecz skoków triumfował w konkursie na Bergisel w Innsbrucku.

Niestety ze względu na trudne warunki atmosferyczne - zmienny oraz silny wiatr jury zdecydowało się na odwołanie serii finałowej i uznanie wyników z pierwszej. Fin w swojej próbie uzyskał 132,5 m (127,5 pkt). Na drugim miejscu konkurs ukończył Simon Ammann. Szwajcar lądował na 133,5 m (126,3 pkt). Najniższy stopień na podium zajął nasz reprezentant Kamil Stoch, który oddał skok na odległość 126,5 m i do Ammanna stracił zaledwie 0,1 pkt.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Gregor Schlierenzauer. Na miejscu piątym został sklasyfikowany lider Turnieju Czterech Skoczni - Thomas Diethart, który awansował do finału jako lucky loser po skoku na 126,5 m.

Do serii finałowej awansowało czterech naszych skoczków. Oprócz Kamila Stocha w drugiej rundzie znaleźli się także - Klemens Murańka na 20. miejscu, Jan Ziobro na 24. miejscu oraz Maciej Kot na 27.

Przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni na prowadzeniu nadal znajduje się Thomas Diethart, na drugim miejscu jest Simon Ammann a na trzecie miejsce spadł Thomas Morgenstern. Kamil Stoch plasuje się na ósmej pozycji.

Zobacz aktualną klasyfikację Turnieju Czterech Skoczni...»

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»