TCS w Bischofshofen: Diethart wygrywa konkurs i Turniej Czterech Skoczni!

Thoas Diethart wygrał konkurs PŚ w Bischofshofen czym przypieczętował zwycięstwo w 62. Turnieju Czterech Skoczni. Austriak oddał skoki na odległość 138,5 i 140 metrów, za które otrzymał notę 296,5 punktu.

Na drugiej pozycji konkurs zakończył Peter Prevc, Słoweniec zanotował skoki na odległość 139,5 i 138,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Thomas Morgenstern. Morgenstern lądował na 137 metrze w pierwszej oraz aż na 142. metrze w serii finałowej, co było najlepszą odległością całego konkursu. Austriak zakończył turniej na drugiej pozycji wyprzedzając w klasyfikacji TCS Simona Ammanna.

Tuż za podium konkursowym, ale na najniższym stopniu podium klasyfikacji TCS "wylądował" Simon Ammann. Czterokrotny mistrz olimpijski osiągnął 137,5 i 137 metrów. Na piątej pozycji zawody zakończył Noriaki Kasai, japoński weteran skoczył 133,5 i 137,5 metra. Szósty był Anders Bardal, który zdołał wyprzedzić swojego rodaka - Andersa Fannemela oraz najlepszego z Polaków - Kamil Stocha. Stoch zajął ósmą lokatę w konkursie oraz siódmą w całym turnieju. Dziś nasz reprezentant skakał na odległość 134 i 133,5 metra. Czołową "10" konkursu uzupełnili Andreas Wellinger i Severin Freund.

Do finału awansowało czterech Polaków, poza Stochem byli to Maciej Kot, Piotr Żyła i Jan Ziobro. Piotr Żyła konkurs zakończył na 21. pozycji, Maciej Kot był 23., a Jan Ziobro 24. Dobrą, dwunastą lokatę w końcowej klasyfikacji turnieju zajął Maciej Kot.

Punktów nie zdobyli dziś Dawid Kubacki i Klemens Murańka, którzy przegrali swoje pojedynki i nie zdołali się zmieścić w gronie "szczęśliwych przegranych".

Konkurs przebiegał w równych warunkach, przy wietrze wiejącym od skoczni.

Zobacz aktualną klasyfikację Turnieju Czterech Skoczni...»