PŚ w Bad-Mitterndorf: Noriaki Kasai najstarszym zwycięzcą zawodów PŚ!

Noriaki Kasai został najstarszym zwycięzcą zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. 41-letni Japończyk wygrał konkurs lotów narciarskich rozgrywany na mamucie w Bad-Mitterndorf. Kasai oddał skoki na odległość 196 i 197 metrów i pewnie odniósł 16. zwycięstwo w karierze.

Na drugim miejscu ze stratą 10,1 punktu do Kasai zawody zakończył Peter Prevc, Słoweniec uzyskał 199 metrów w pierwszej serii oraz 190,5 metra w serii finałowej. Na najniższym stopniu podium stanął Gregor Schlierenzauer, Austriak dwukrotnie lądował na 194. metrze.

Tuż za podium uplasował się Severin Freund, który zanotował 190 i 181 metrów. Freund wyprzedził bezpośrednio Roberta Krajca (189,5 i 180,5 metra) oraz Kamila Stocha. Stoch szóste miejsce zawdzięcza skokom na odległość 180,5 i 182,5 metra. Nasz reprezentant na półmetku konkursu był ósmy, ale finałowy skok pozwolił mu na nieznaczny awans. Polak utrzymał prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Świata.

Za Stochem, na siódmym miejscu uplasował się Jurij Tepes, a ósmy był Andreas Wellinger. Życiowy wynik zanotował Mackenzie Boyd-Clowes, Kanadyjczyk został sklasyfikowany na 9. miejscu. Czołową "10" zamknął Michael Hayboeck. Dopiero na 11. pozycji uplasował się dzisiaj Simon Ammann, trzeci zawodnik 62. TCS oddał słabszy pierwszy skok - 171,5 metra, ale w finale poprawił się aż o 20 metrów i zanotował spory awans.

Do finału awansowało czterech Polaków. Poza Kamilem Stochem byli to Piotr Żyła, Jan Ziobro i Maciej Kot. Żyła zakończył konkurs na 15. pozycji, Jan Ziobro był 17., a Maciej Kot 19. W drugiej serii nie oglądaliśmy Klemensa Murańki, nasz reprezentant zanotował 157,5 metra i dodatkowo został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata...»

Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Narodów...»