PK w Courchevel: Justin zwycięzcą, Zniszczoł piąty

Rok Justin wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w Courchevel. Na francuskim obiekcie HS 96 najlepszy występ w sezonie zanotował Aleksander Zniszczoł.

Przez cały konkurs wiatr nie pomagał skoczkom, wiejąc bez przerwy w plecy. Najlepiej w takich warunkach atmosferycznych poradził sobie Rok Justin. 20-latek skoczył 97 metrów i 93 metry. O zaledwie 0,9 pkt. pokonał Piusa Paschke. Reprezentant Niemiec prowadził na półmetku zmagań po locie mierzącym 97 metrów, ale 92 metry w serii drugiej spowodowały spadek o jedną pozycję. Na najniższym stopniu podium ku uciesze miejscowych kibiców stanął Ronan Lamy Chappuis. Kuzyn utytułowanego kombinatora norweskiego - Jasona, oddał dwa długie skoki mierzące 96 metrów i 94,5 metra.

Pierwsze miejsce poza podium zajął Daniel Wenig. Reprezentant klubu SK Berchtesgaden uzyskał dziś 95 metrów oraz 92,5 metra. Czołową szóstkę uzupełnił znany z występów w Pucharze Świata - Karl Geiger (93,5 metra i 92,5 metra).

Dobrze zaprezentował się również Bartłomiej Kłusek. Zawodnik, który za cztery dni skończy 21 lat, zajął 10. miejsce. Kolejne punkty do swojego dorobku dorzucił też Jakub Wolny. Klubowy kolega Kłuska zajął 24. miejsce.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »